Buca Belediyesi Kültür Sanat Merkezi
Buca Belediyesi Kültür Sanat Merkezi

Buca’nın tarihi köşklerinden biri olan ve uzun yıllar Belediye Binası olarak hizmet veren Hacı Davut Fargoh Malikanesi, çevre düzenlemelerinin ardından, Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi olarak kentin sanat yaşamına kapılarını açtı. Tarihi dokusuyla dikkat çeken  Merkez tüm İzmirlileri yılın 365 günü sanatla buluşturmayı hedeflemektedir.

 

Osmanlı Devleti'nin son dönemlerinde İzmir'in deniz ulaşımını elinde tutan Levanten Hacı Farkoh Efendi'nin konağı olarak kullanıldıktan sonra belediye hizmet binası olarak 2001 yılına kadar hizmet veren Farkoh köşkü  18-Kasım 2015 tarihinde  kapılarını bu kez kültür ve sanata  açtı.

 

365 GÜN SANAT

Buca’yı 365 gün sanatla buluşturacak Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi, bahçesinde bulunan restoran ve kafe ile de hizmet vermektedir.

Merkezde, her ay edebiyat söyleşileri, mini konserler, sergiler ve dinletiler gerçekleştirilecektir. .

Buca Belediyesi Kültür Sanat merkezinde ayrıca  bir de kütüphane hizmete açılmıştır. Alt katında görme engelliler için dizayn edilmiş  bir  engelli kütüphanesi  ve üst katında tüm   kitap severlere hizmet verecek olan bilgisayar destekli  kütüphane mevcuttur.

 

Buca belediyesi tarafından Kültür Sanat merkezinin bahçesi,  Pembe köşk  ve köşkün arka kısmında bulunan binaları da kapsamak üzere   7 gün 24 saat ücretsiz WİFİ yayını yapılmaktadır.

 

ADRES:

Buca Belediyesi Kültür Sanat Merkezi

Uğur Mumcu Caddesi No:29

Buca / İZMİR