Başkanın Özgeçmişi
Başkanın Özgeçmişi
Buca Belediye Başkanı Görkem Duman 
 
Görkem Duman, 27 Nisan 1988 yılında üç kuşak Bucalı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Eğitim hayatına Meşkure Şamlı İlköğretim Okulu’nda başladı. Lise eğitimine Betontaş Anadolu Lisesi’nde devam etti. Daha sonra yükseköğrenimi sürecinde Celal Bayar Üniversitesi İnşaat Teknolojisi Bölümü’nü, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nü ve Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nü tamamladı. Görkem Duman, mimarlık ve şehir planlama alanındaki eğitimlerinin ardından kendi ofisini açarak serbest mesleğe atıldı ve başarılı projelere imza attı. 
 
Görkem Duman, 2018 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyasi hayatına başladı. Partide gösterdiği başarılı çalışmalar sayesinde kısa sürede Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. İl Başkanlığı döneminde Enerji Masası’nda da yer alan Görkem Duman, adını özellikle Balkan Masası’nda yaptığı başarılı çalışmalar ve büyük buluşmalarla geniş kitlelere duyurdu. 
 
Duman, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Buca Belediye Başkanı seçildi. Başkan Görkem Duman,  geleceğe yönelik vizyoner projeleriyle Buca’ya değer katmayı hedefliyor.