Buca’da yılbaşı coşkusu başladı
Buca’da yılbaşı coşkusu başladı

30.12.2014

 

Buca Belediyesi tarafından 29-31 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek 3 günlük yılbaşı etkinlikleri çoşku ile başladı.  Şirinyer Parkı’nda gerçekleşen yılbaşı etkinliklerinin ilk günü eğlenceli görüntülere sahne oldu. Yılbaşı coşkusunu hemşerileri ile birlikte yaşayan Piriştina, “2015 yılının sizlere ve ailelerinize sağlık mutluluk ve huzur, ülkemize de adalet getirmesini diliyorum” dedi.

Yılbaşı kutlamalarının ilk gününde yarışmalar, animasyon gösterileri, yeni yıl bandosu ve çeşitli sahne şovları eşliğinde hemşerileri ile birlikte doyumsuz bir gün geçiren Piriştina, 2015 yılı için dileğini yazdığı dilek notunu dilek ağacına asmayı da ihmal etmedi. Dilek notuna, Buca ve ülke için sağlıklı ve adaletli bir yıl diliyorum yazan Piriştina, vatandaşların tek tek yeni yılını kutladı. Hemşerileri ile birlikte dans edip şarkı söyleyen Piriştina, Bucalıları 3 gün sürecek etkinliklerde yılbaşı coşkusunu birlikte yaşamaya davet etti. Vatandaşlara, Balık-ekmek ikramının da yapıldığı etkinlerde, yarışmalar, mega tombala, karaoke, animasyon gösterileri ve çeşitli sahne şovları yer alıyor.

Başkan Piriştina, Şirinyer Parkı’ndaki eğlencenin ardından Kadın Aktivite Merkezi içerisine kurulan ve okul öncesi çocuklara geçici bakım hizmeti veren Pırlanta Merkezi’ndeki çocukların yeni yılını kutladı. Çocukların dans gösterisini izleyen Piriştina, pırlantalara yeni yıl hediyesi verdi.

Öte yandan belediye yetkilileri 31 Aralık gecesi Buca Pazaryeri’nde gerçekleşecek Berkay ve Emre Aydın konserlerini yağış nedeniyle iptal etti.