Hobi sanat ve meslek kursları dolup taşıyor
Hobi sanat ve meslek kursları dolup taşıyor

15.02.2017

 

Buca’da 10 bin 72 kursiyere ücretsiz eğitim

 

Buca Belediyesi hobi, sanat ve meslek sanat kurslarıyla Bucalıların sosyal yaşamında ayrıcalık yaratmaya devam ediyor. Bilgisayar işletmenliğinden, kuaförlüğe, ahşap boyamadan modern dansa kadar 26 dalda hobi, sanat ve meslek edindirme kursları düzenleyen Buca Belediyesi, 3 yılda 10 bin 72 kursiyere ücretsiz eğitim verdi. Belediye 2014 yılından bu yana açtığı eğitim kurslarıyla da 2 bin 334 öğrenciye ders desteği sağlama başarısı gösterdi.

 

Yaşamın tamamının bir eğitim süreci olduğunun altını çizmek için eğitim yatırımlarının merkezine sadece çocukları değil her yaştan vatandaşı koyan Buca Belediyesi, çocuklar ve yetişkinler için açtığı hobi, sanat ve meslek kursları ile binlerce Bucalıya eğitim imkanı sunuyor.

 

Bucalılar, Evka -1 ve Çamlıkule Semtevleri ile Güzel Sanatlar ve Şirinyer Kadın Aktivite Merkezlerinde düzenlenen kurslarla yetenekleri doğrultusunda boş zamanlarını değerlendirme imkanına kavuşuyor. Çocuklar ve yetişkinler olarak 2 grup altında; bağlamadan gitara, modern danstan zumbaya, takı tasarımından ahşap boyamaya kadar 26 ayrı dalda faaliyet gösteren kurslar .

 

Ayrıca yaz tatillerinde Güzel Sanatlar ve Mesleki Eğitim Merkezi ile Çamlıkule Kültür Merkezi’nde 7 – 14 yaş arası çocuklar için açılan ücretsiz keman, gitar, resim, tiyatro, İngilizce ve bağlama kurslarından her yıl 1000’in üzerinde çocuk yararlanıyor.

 

10 bin 72 kursiyer

 

Buca Belediyesi’nin ilçede yaşayan vatandaşların boş vakitlerini daha iyi değerlendirmelerini ve yeni hobiler kazanmalarını sağlamak amacıyla açtığı hobi ve sanat kurslarından bugüne kadar 7 bin 295 Bucalı eğitim alarak yepyeni meziyetler kazandı.

 

Hobi kurslarının yanında yeteneklerini geliştirip, yeni bir meslek edinmek isteyenler için meslek edindirme kursları da hayata geçiren Buca Belediyesi, kuaförlük, aşçılık, takı tasarımı, bilgisayar destekli muhasebe gibi kurslarla 2 bin 777 vatandaşa ulaştı.

 

2 bin 334 öğrenciye ders desteği

 

7’den 70’e her yaştan Bucalının faydalanabileceği kurslar kapsamında öğrencilere yönelik eğitim desteği faaliyetlerini de aralıksız sürdüren Buca Belediyesi, 3 yıllık süreçte 2 bin 334 öğrencinin derslerine katkı sağladı.