Buca’nın gururu Sarp Mergi Avrupa Şampiyonu oldu
Buca’nın gururu Sarp Mergi Avrupa Şampiyonu oldu

08.02.2017

 

Girdikleri tüm müsabakalarda madalyaları silip süpüren Buca Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Taekwondo takımı, 2 Şubat’ta Antalya’da başlayan Taekwondo Festivali’nde madalyaları silip süpürmeye başladı. Festival kapsamında 3-5 Şubat tarihlerinde Antalya’da düzenlenen Minikler Avrupa Şampiyonası’nda Buca Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Sarp Mergi şampiyon oldu. Mergi’nin finalde sergilediği müsabaka turnuvanın en iyi maçı seçilirken, turnuvanın en teknik sporcusu yine Sarp Mergi seçildi.

 

Buca Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Taekwondo takımı, 2016 yılında elde ettiği üstün başarıları 2017 yıllında yeni madalyalarla devam ettiriyor. 2016 yılında topladığı derecelerle sıralamada 127 kulüp arasında 38. sıraya yükselen Buca Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Taekwondo takımı, 2 Şubat’ta başlayan ve 14 Şubat’a kadar devam edecek olan Antalya Taekwondo Festivali’nde şampiyonlukları toplamaya başladı.

 

Festival kapsamında 3-5 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Avrupa Minikler Şampiyonası’nda Buca Belediyesi Taekwondo takımından Sarp Mergi Avrupa Şampiyonu oldu.

 

Minikler kategorisinde çıktığı tüm müsabakalarında mükemmel maçlar çıkaran Sarp Mergi aldığı şampiyonlukla Buca’nın göğsünü kabarttı. Rekabetçi kimliği ve mükemmel tekniği ile göz dolduran Mergi’nin Şampiyonada yaptığı final müsabakası turnuvanın en iyi maçı seçilirken, kendisi turnuvanın en teknik sporcusu seçildi.