‘Adım Adım’ Buca’da
‘Adım Adım’ Buca’da

04.12.2016

 

‘ Engel Sizsiniz’  

 

Dünya Engelliler Günü’nde engelli vatandaşların yaşama sevinci ve özverisini aktaran en anlamlı film Buca’da gösterime girdi. Buca Belediyesi ve İZDESK’in desteğiyle Buca’nın tarihi ev ve sokaklarında çekimleri yapılan, Türkiye’de ilk defa ana kastı engelli oyunculardan oluşan ‘Adım Adım’ filmi Tarık Akan Gençlik Merkezi’nde Bucalı izleyicilerle buluştu. Engellilerin yaşamından kesitlerin aktarıldığı yüreklere dokunan film 10 Aralık tarihine kadar Tarık Akan Gençlik Merkezi sinema salonlarında tüm İzmirliler için gösterimde olacak.

 

Buca’nın tarihi sokaklarında çekimleri yapılan ve ana kastı engelli oyunculardan oluşan ‘Adım Adım’ filmi Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında Tarık Akan Gençlik Merkezi sinemalarında izleyiciyle buluştu.

 

Yönetmenliğini ve senaristliğini Sinan Uzun'un üstlendiği, başrollerinde Haldun Dormen, Asuman Dabak, Yüksel Ünal, down sendromlu Can Ayan, bedensel engelli baletler Mehmet Sefa Öztürk ve Bora Acar Zöngür’ün rol aldığı film izleyicilere duygusal anlar yaşattı. Engelli insanların büyük mücadelesini anlatan film, özveri ve yaşama sevinciyle varılacak noktaları gözler önüne seriyor. Engelsizlerin engellilerin hayatını otoparklarda, yollarda, toplu taşımda nasıl sekteye uğrattığının da izleyiciye sunulduğu filmin mesajı da bu noktadan çıkıyor. 

 

‘ Engel Sizsiniz’  Işığa Giden Yol ‘Adım Adım’ filmi 10 Aralık tarihine kadar Buca Belediyesi Tarık Akın Gençlik Merkezi’nde gösterimde olacak.