BBKSM bu yıl da İzmir Kısa Film Festivali’ne ev sahipliği yapacak
BBKSM bu yıl da İzmir Kısa Film Festivali’ne ev sahipliği yapacak

01.11.2016

 

Altın Kedi’ye Buca’da muhteşem açılış

 

Buca’yı yılın 365 günü sanatla buluşturan Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi bu yıl da 17. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali’nin açılış gecesine ev sahipliği yapacak. 2 Kasım’da seçkin sanatçı ve davetli topluluğunu ağırlamaya hazırlanan Kültür ve Sanat Merkezi, ünlü tenorlar Hakan Aysev ve Levent Gündüz’ün vereceği muhteşem konserle renklenecek. Festivalin açılış galasının sunuculuğunu ise ünlü dizi oyuncuları, Bestemsu Özdemir ve Yiğit Kirazcı yapacak.

 

Buca Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl restorasyonu tamamlanarak, hizmete açılan Buca Belediyesi Kültür Sanat Merkezi bbksm bu yıl da Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali’nin açılış gecesine ev sahipliği yapacak.

 

17. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali’nin 2 Kasım Çarşamba günü gerçekleşecek açılış törenine, bu yılın jüri başkanı ünlü yönetmen Erden Kıral, festival jürisi oyuncu İrem Altuğ, görüntü yönetmeni Uğur İçbak, Akademisyen Nikola Vukceviç, illüstrasyon sanatçı Ethem Onur Bilgiç, Antalya Sinema Derneği Kurucu Başkanı Sidar Serdar Karakaş, akademisyen Alev Fatoş Parsa ve yapımcı Yonca Ertürk‘ün yanı sıra ünlü sinema oyuncularının da katılımıyla yapılacak.

 

17. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali galasının sunuculuğunu ise ünlü dizi oyuncuları Bestemsu Özdemir, Yiğit Kirazcı gerçekleştirecek. Görsel şovların ve birbirinden renkli gösterilerin sahneleneceği gala gecesinde, ünlü tenorlar Hakan Aysev ve Levent Gündüz’ün vereceği muhteşem konser programı da yer alıyor.