Buca’nın Belenbaşı Köyü’nde Buluşalım
Buca’nın Belenbaşı Köyü’nde Buluşalım

Organik tarımla adını duyuran Buca’nın beş köyünden biri olan Belenbaşı, 1 Haziran’da 10. Yörük Kültürü'nü Tanıtma ve Kiraz Festivali’ne ev sahipliği yapacak. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Tüm İzmirlileri Belenbaşı Kiraz Festivali’ne bekliyoruz” dedi.

 

Belenbaşı Muhtarı Hüseyin Altıparmak, bu yılki festival için hazırlıkları tamamladıklarını belirtti. Binlerce kişiyi ağırlamayı bekleyen festival bu yıl 1 Haziran Pazar Günü sabah 11.00’dd başlayacak ve gece geç saatlere kadar devam edecek.

 

Buca Belediyesi, Buca Kaymakamlığı ile Belenbaşı Köy Muhtarlığı'nın düzenlediği Yörük Kültürü'nü Tanıtma ve Kiraz Festivali'nde ziyaretçiler konserlerle coşarken Belenbaşı'nın en iyi kirazı seçilecek ve üreticiler ilk 3'e girmek için yarışacak.

 

Festival, birbirinden değerli sanatçı ve şarkıcıları konuk edecek. Sanatçılar, Tolga Sağ, Vildan Turan ve Şükran Çelik sahne alacak. D.E.Ü. Müzik Bölümü öğrencileri ve Mikrop Hikmet de festivalde şarkılarını seslendirecek. Ayrıca folklor gösterileri de sunulacak. Festival boyunca Belenbaşı Köyü’nde kurulan Organik Pazar da ise bölge halkının yetiştirdiği organik ürünler de satışa sunulacak.

 

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, keyifli bir gün geçirmek isteyen tüm İzmirlileri Belenbaşı’nda gerçekleşecek festivale davet etti.