Buca’da Cumhuriyet coşkusu devam ediyor
Buca’da Cumhuriyet coşkusu devam ediyor

31.10.2016

 

Buca Belediyesi ve Buca Kent Konseyi işbirliği ile düzenlenen 6. Cumhuriyet Şenliği coşkulu etkinliklerle kutlandı. İlçe okulları arasında düzenlenen Cumhuriyet konulu resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenler ödülleri dağıtılırken, Belediye önündeki etkinliklerde Pırlanta Merkezleri’nin dans gösterileri ve geleneksel lezzet standları ile Bucalılar Cumhuriyet coşkusunu yaşadı.

 

Cumhuriyet Haftası, Buca’da coşkulu etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor. Cumhuriyet Haftası etkinlikleri kapsamında Buca Belediyesi ve Buca Kent Konseyi'nin organizasyonunda düzenlenen 6. Cumhuriyet Şenliği renkli görüntülere sahne oldu. Buca Belediyesi önünde düzenlenen etkinliklerde  “Cumhuriyet”  konulu resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye öğrencilere ödülleri verildi.

 

Buca’daki sivil toplum örgütleri tarafından açılan ve geleneksel lezzetlerin sergilenip, Bucalılara ikram edildiği stantlar yoğun ilgi gördü.

 

Şirinyerspor jimnastik takımı ve Pırlanta Merkezleri’nin minik pırlantaları tarafından sergilenen gösteriler Bucalıların beğenisini kazandı.

 

Törene katılan Buca Belediye Başkan Yardımcısı Murat Işık, Cumhuriyete ve Cumhuriyet rejimine olan bağlılığın artarak devam ettiğini belirtirken, “Atatürk Türkiye’si, Atatürk Türkiye’si olarak kalacak, bunu değiştirmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün askerleri olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.