Bucalı roman kadınlara iletişim eğitimi
Bucalı roman kadınlara iletişim eğitimi

24.10.2016

 

Bucalı roman kadınlar mutlu ailenin formüllerine kavuştu. Buca Belediyesi Charlie Chaplin Etüt Meslek ve Sanat Atölyesi’nde düzenlenen “ Aile İçi İletişim” konulu panele katılan roman kadınlar, güçlü ve mutlu aile için temel olan iletişimin yol ve yöntemlerini uygulamalı olarak öğrendi. Psikologlar tarafından verilen eğitim, Buca Göksu Mahallesi sakini roman kadınları hem düşündürdü, hem keyiflendirdi. 

 

Buca Belediyesi Charlie Caplin Etüt, Meslek ve Sanat Atölyesi farklı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Özgecan Aslan Kadın Danışma Merkezi tarafından düzenlenen “Aile İçi İletişim” konulu panel roman kadınlar tarafından ilgiyle karşılandı.

 

Panelde, güçlü, sağlıklı ve mutlu ailelerin en önemli özelliği olan sağlıklı iletişim kurma yöntemleri roman kadınlara uygulamalı olarak anlatıldı. Salonu dolduran kadınlar ve çocuklar, aile içinde nasıl iletişim kurulması gerektiğini, empati kurma, anne baba tutumları, sağlıklı iletişimin şiddeti önlemede katkısı gibi konularda bilgilendirildi.

 

Psikologlar tarafından aktarılan bilgileri merakla dinleyen roman kadınlara uygulamalı eğitimde verildi. Empatinin ne olduğu, nasıl empati kurulduğunun da aktarıldığı panel, roman kadınların ilgiyle dinleyen gözlerinin yanında şen kahkahalarına da sahne oldu.