BEM’de TEOG kursları başlıyor
BEM’de TEOG kursları başlıyor

01.10.2016

 

Buca Belediyesi’nin “Eğitime yatırım, geleceğe yatırımdır” ilkesiyle, ailelerin eğitim giderlerine destek olmak amacıyla hayata geçirdiği ve yılda 1000 öğrenciye ücretsiz eğitim imkanı sunduğu Aziz Nesin Bilgi Eğitim Merkezi’nde (BEM) TEOG sınavına hazırlanan öğrenciler içinde ücretsiz eğitimler başlıyor. 100 öğrencinin faydalanabileceği ücretsiz eğitimlerin kayıtları 3 – 7 Ekim tarihleri arasında, eğitimler ise 10 Ekim’de başlayacak. Bu ücretsiz eğitimlerden faydalanmak isteyenler Aziz Nesin Bilgi Eğitim Merkezi’ne kayıtlarını yaptırabilir.

 

Buca Belediyesi’nin yılda 1000 öğrenciye ders desteği sağlamak için geçen yıl hizmete açtığı ve ilçede eğitimde fırsat eşitliğinin sembolü olan Aziz Nesin Bilgi ve Eğitim Merkezi’nden 8. sınıf öğrencilerine de müjde geldi.

 

LYS ve LGS sınavlarına hazırlanan 12’nci sınıf öğrencilerinin tüm sayısal ve sözel derslerinde ücretsiz eğitim desteği aldığı BEM’de bu yıl, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı’na (TEOG) hazırlanan 8’inci sınıf öğrencileri de ücretsiz eğitim imkanına kavuşacak. 100 öğrenciyi kapsayacak ücretsiz eğitimlerin kayıtları, 3 – 7 Ekim tarihleri arasında yapılacak, dersler ise 10 Ekim’de başlayacak.

 

Ücretsiz eğitimlere katılarak hayallerine bir adım daha yaklaşmak isteyenler, nüfus cüzdan fotokopisi, öğrenci başarı durum belgesi ve 1 adet vesikalık fotoğraf ile Aziz Nesin Bilgi Eğitim Merkezi’ne kayıtlarını yaptırabilir. Detaylı bilgi almak isteyenler (0232) 216 21 47 numaralı telefonu arayarak, bilgi alabilir.