Semtevi Ekmek Kapısı
Semtevi Ekmek Kapısı

Buca Kent Konseyi Evka 1 Semtevi meslek edindirme ve hobi kurslarında Bucalı vatandaşlara iş kapısı açıyor. Bünyesinde bulundurduğu kurslara, kadınların yanı sıra erkekler de katılabiliyor.

 

Semtevi, pastacılık, aşçılık, kuaförlük, resim, overlok düz makine, aile çocuk eğitimi, okuma – yazma, İngilizce ve konfeksiyon düz makine kursları olmak üzere 6 öğretmen ile yılda bin kişiye eğitim veriyor. Kurs eğitimlerini tamamlayan vatandaşlar meslek sahibi olarak aile ekonomilerine katkıda bulunuyor. Birbirinden güzel pastalar, kıyafetler, resimler, saç tasarımları yapmayı öğreten Semtevi, Bucalı vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

 

Kadınların yanı sıra erkeklerin de kurslara katılım gösterdiğini söyleyen Semtevi Sorumlusu Yıldız Yılmaz, “Kadın ve erkek ayırmaksızın burada kurslar veriyoruz. Amacımız insana dokunacak icraatlar yapmak. Yerindelik ilkesini tam anlamıyla yaşama geçiren semtevidir. Hiç bir mesleği olmayan Bucalı vatandaşı alıp eğiterek evine ekonomik katkı sağlayacak hale getiriyoruz” diye konuştu.

 

Eğitim sürelerini tamamlayan kursiyerlere ise Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalar veriliyor.