Belediye kursları hayalleri gerçekleştiriyor
Belediye kursları hayalleri gerçekleştiriyor

23.08.2016

 

“Ev Hanımlığından İş Kadınlığına”

 

Bucalı Hatice Oğuz bir kursa gitti, hayatı değişti. Oğuz’un hayatındaki değişim Buca Belediyesi’nin ücretsiz meslek edindirme kursuna yazılmasıyla başladı. Kursu bitiren Hatice Oğuz, açtığı restoran ile kendi işinin patronu oldu.

 

Buca Belediyesi, açtığı ücretsiz meslek edindirme kursları ile Bucalı vatandaşların hayallerini gerçekleştiriyor. Meslek kurslarına katılan kursiyerler, aldıkları eğitimlerin ardından kendi iş yerlerini açarak iş sahibi olmanın mutluluğunu yaşıyor.

 

Buca Belediyesi’ninEvka 1 Semt Evi’nde açtığı ücretsiz aşçılık kursuna katılan Hatice Oğuz’da yaşamı değişen Bucalı kadınlardan biri oldu. Kursta eğitimini tamamlayan 3 çocuk annesi 41 yaşındaki ev hanımı Hatice Oğuz, artık bir iş kadını olmanı mutluğunu ve heyecanını yaşıyor.

 

Oğuz, Vali Rahmi Bey Mahallesi’nde açtığı ‘Lezzet Durağı’ adlı restoran ile kursta öğrendiği tüm hünerlerini müşterilerini sergiliyor. Belediyenin açtığı kurslara katılmadan önce ev hanımı olduğunu ve hep böyle bir iş yeri olmasını istediğini belirten Oğuz,”Belediye’nin bize vermiş olduğu bu katkıdan dolayı çok teşekkür ederim. Bütün ev hanımlarına öncülük yapıyorlar, bu sayede daha çok iş sahibi olmuş oluyoruz ve ev ekonomimize de katkıda bulunuyoruz” dedi.