Buca Pazarlarına terazi denetimi
Buca Pazarlarına terazi denetimi

19.08.2016

 

İlçe genelindeki semt pazarlarının standart niteliklere kavuşturulması, alıcı ve satıcının daha iyi şartlarda buluşturulması amacıyla kontrollerini sürdüren Buca Belediyesi, Buca Pazaryeri’nde terazilerin ölçü ayar denetimini ve mühürlerinin sağlamlığını denetledi. Vatandaşların alışveriş güvenliğini sağlamak için gerçekleştirilen denetimde, pazar esnafını tek tek gezerek terazi kontrollerini yapan Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, terazi kontrollerini belli aralıklarla yaptırmaları konusunda esnafa uyarılarda bulundu.

 

Üretici ve semt pazarlarını mercek altında tutarak alıcı ve satıcının daha iyi şartlarda buluşturulması amacıyla denetimlerini sürdüren Buca Belediyesi, Buca Pazaryeri’nde terazi ölçü ayar denetimi yaptı. Vatandaşların sağlığını korumak ve maddi açıdan haksızlığa uğramamasını sağlamak için tezgahları tek tek inceleyen Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri, terazilerin ölçü ayarlarını ve damgalarını kontrol etti. Ekipler, damgası olmayan veya okunamayacak durumda olan teraziler için esnafa uyarılarda bulundu.  

 

ESNAF DA VATANDAŞ DA MEMNUN

 

Denetimler sayesinde güvenilirliği artan pazarda rahatça alışveriş yapabilmenin mutluluğunu yaşayan Bucalı vatandaşlar, denetlemelerden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi. Pazar esnafı da bu denetimlerin pazarın güvenirliliği arttırdığını ve vatandaşları pazardan alışveriş yapmaya yönlendirdiğini belirtti.