Ödemişli üreticiye Buca’dan can suyu
Ödemişli üreticiye Buca’dan can suyu

25.07.2016

 

Son dönemde kriz içerisinde olan Ödemişli patates üreticilerine bir destekte Buca Belediyesi’nden geldi.Ürünü tarlada kalan patates üreticilerine destek olmak için hareket geçen Buca Belediyesi, Ödemiş Göreli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nden 25 ton patates satın aldı. 10’ar kg’lık paketler halinde hazırlanan patatesler Belediye’den sosyal yardım desteği alan vatandaşlara dağıtılmaya başlandı. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, hem üreticiyi hem de ihtiyaç sahibi vatandaşları memnun etmenin huzurunu yaşadıklarını söyledi.

 

Buca Belediyesi ürünü tarlada kalan Ödemişli üreticilere25 ton patates satın alarak destek verdi. Ödemiş Göreli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nden satın alınan 25 ton patates, Buca Belediyesi’nden sosyal yardım desteği alan ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılmaya başlandı.

 

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, sıkıntı yaşayan Ödemişli üreticilerin çağrısıyla harekete geçip, üretime ve üreticiye can suyu olması için 25 ton alım yaptıklarını vurgularken, “Hem üreticiyi hem de ihtiyaç sahibi vatandaşları mutlu etmenin huzurunu yaşıyoruz“ diye de ekledi.