Buca Ramazana ortak sofrada başladı
Buca Ramazana ortak sofrada başladı

07.06.2016

 

Her gün farklı mahallede iftar çadırı

 

Ramazan ayı Buca’ya bereketiyle geldi. Bucalıların on bir ayın sultanı Ramazan ayını Türk gelenek ve göreneklerine uygun olarak geçirebilmeleri için yoğun çaba sarf eden Buca Belediyesi, kentin dört bir köşesinde iftar çadırları kurup, Ramazan eğlenceleri organize etti. İlk iftar çadırlarını Fırat ve Yeşilbağlar Mahalleleri’nde kuran Buca Belediyesi, yepyeni çehresiyle Buca’nın çekim merkezi haline gelen Kasaplar Meydanı’nda da muhteşem bir Ramazan eğlencesi düzenledi.

 

Buca Belediyesi Ramazan ayının bereketini Bucalılarla paylaştı. İlçenin dört bir köşesine iftar çadırları kurup, Ramazan ayını birlik ve beraberlik içinde ortak sofralarda geçirmek için çaba sarf eden Buca Belediyesi, ilk iftar çadırlarını Fırat ve Yeşilbağlar Mahalleleri’nde kurdu. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina da ramazan ayının ilk iftarını Fırat Mahallesi sakinleriyle birlikte yaptı. Vatandaşlarla bol bol sohbet eden Başkan Piriştina, Ramazanın tüm ülkeye dostluk, kardeşlik ve barış getirmesi temennisinde bulundu.

 

Buca Beleyesi’nin Ramazan ayı boyunca kentin farklı noktalarında düzenleyeceği ‘Ramazan Eğlenceleri’nin ilki  ise Kasaplar Meydanı’nda düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi tarafından Buca’ya kazandırılan Kasaplar Meydanı, on bir ayın sultanı Ramazan’a göre düzenlenerek muhteşem bir Ramazan eğlencesinin sahnesi oldu.

 

Mübarek ramazanın ruhu, neşesi ve coşkusu Musikar Topluluğu’nun seslendirdiği birbirinden güzel eserlerle Kasaplar Meydanı’nda yankılandı. Eski Ramazanları hatırlatan musiki eserlerinin yanında alanda yer alan macuncu ve şerbetçiler Bucalılara unutulmaya yüz tutmuş ramazan eğlencesi ve coşkusunu yaşattı.