Buca’nın kadınlarına yepyeni kurslar
Buca’nın kadınlarına yepyeni kurslar

27.05.2016

 

Kadınların birey olma mücadelelerine destek olmak ve sosyal hayata katılımlarını sağlamak için hayata geçirdiği projelerle dikkat çeken Buca Belediyesi, ilçede yaşayan ev hanımlarına yönelik açtığı meslek edindirme ve hobi kurslarına yenilerini ekledi. Evka-1 Semt Evi’nde pastacılık, aşçılık, dikiş nakış, kuaförlük ve bağlama kurslarıyla kadınların hayatlarına renk katan Belediye, kurslarına takı tasarım, ebru sanatı, İngilizce, pilates ve el sanatlarını da ekleyip, kayıt almaya başladı.

 

Semt evlerinde ücretsiz olarak açtığı meslek edindirme ve hobi kursları ile ilçede yaşayan kadınlara umut olan Buca Belediyesi, Evka-1 Semt Evi’ndeki kurslarına yenilerini ekledi. Semt evinde devam eden pastacılık, aşçılık, dikiş nakış, kuaförlük ve güzellik bakım ve bağlama kurslarına 5 yeni kurs eklendi.

 

Her yıl yüzlerce kadını meslek sahibi yapan, yeni hobiler kazandırarak hayatlarına renk katan Buca Belediyesi, bu kurslara takı tasarım, ebru sanatı, İngilizce, pilates ve el sanatlarını da ekledi. Bölgedeki ev hanımlarının talepleri doğrultusunda belirlenen kurslar dalları için kayıtların başladığını belirten Belediye yetkilileri kurslar hakkında bilgi almak isteyenlerin (0232) 439 10 10 dahili 1910 numaralı telefonu arayarak bilgi alabileceğini açıkladı.