Aykırı Kumpanya Buca’da sahnelendi
Aykırı Kumpanya Buca’da sahnelendi

26.04.2016

 

Ünlü gazeteci, televizyon program yapımcısı, sosyolog, politikacı ve tiyatrocu Enver Aysever “Aykırı Kumpanya” adlı müzikli gösterisi ile Bucalılarla buluştu. Yakın geçmişimizi şekillendiren sosyal ve siyasal olayları şiirle, edebiyatla, müzikle ve kayda geçmiş görüntülerle canlı bir belgesel tadında sahneye taşıyan Aysever, Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nu dolduran yüzlerce Bucalıyı adeta bir zaman tünelinden geçirdi.

 

Gazetecilik, televizyonculuk, sosyologluk gibi birçok kimlik taşıyan Enver Aysever, tiyatro ve sahne sanatlarındaki yetkinliğini Buca’da sahneledi. Enver Aysever, benzersiz bir sahne gösterisiyle Bucalı seyircilerin karşısına çıktı. Tarzı açısından bir ilk olan ‘Aykırı Kumpanya’ adlı müzikli gösterisini Bucalı sanatseverler için sahneleyen Aysever,  sosyal ve siyasal olayları ve yakın siyasi tarihimizi şarkılı, şiirli, müzikli gösterisi ile masaya yatırdı. 

 

Hikayeleri ile hafızaları tazeleyen Enver Aysever’in yazıp yönettiği ve anlatımını da üstlendiği oyunda, özgün besteleri düzenlemeleri ile Aykırı Kumpanya Orkestrası eşlik etti.

 

Şarkılı, şiirli, sazlı, sözlü yapısıyla bambaşka bir tarz yakalayan  "Aykırı Kumpanya" Bucalı sanatseverlerden tam not aldı. Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nu dolduran Bucalılar gösteri sonunda Enver Aysever ve ekibini ayakta alkışladı.