Bucalı öğrencilerden çevre temizliği
Bucalı öğrencilerden çevre temizliği

19.04.2016

 

Gelecek nesiller geleceğine sahip çıkıp, ormanlık alanı elleriyle temizledi. “Biz doğayı korursak doğada bizi korur” sloganıyla Kaynaklar’daki ormanlık alana gelen çevre gönüllüsü 60 öğrenci, çevreye atılan ambalaj atıklarını tek tek toplayıp, geri dönüştürülmek üzere Buca Belediyesi ekiplerine teslim etti. Kısa sürede torbalar dolusu atık toplayan öğrenciler, büyüklerinden çevreye karşı duyarlı olmalarını ve kendilerine temiz bir doğa bırakmalarını istedi.

 

Buca’nın minikleri temiz bir çevre için harekete geçti. Buca Atatürk Ortaokulu’nda eğitim gören 60 öğrenci Kaynaklar’daki ormanlık alanda çevre temizliği yaptı.

 

Buca Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerinin kontrolünde, Buca Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Gündüz’ünde katıldığı etkinlik için Kaynaklar’daki ormanlık alanda toplanan çevre gönüllüsü öğrenciler, çevreye atılan ambalaj atıklarını topladı.

 

Doğaya bırakılan bir cam şişenin 4000 yılda, plastik şişenin 1000 yılda, pet ambalajların ise 500 yılda kaybolabildiğinin bilincinde olan öğrenciler, duyarsızca çevreye atılan ambalajları elleriyle tek tek topladı.

 

Çevre gönüllüsü öğrenciler ormanlık alanın büyük bir bölümünü kısa sürede pırıl pırıl yaptı.  Doğayı temizlemek için adeta birbiriyle yarışıp, kilolarca cam ve pet ambalaj atığı toplayan öğrenciler, büyüklerine “Bize temiz bir doğa, sağlıklı bir çevre bırakın” diye seslendi.