Buca Köylerine Hizmet Ofisi
Buca Köylerine Hizmet Ofisi

07.04.2016

 

Buca Belediyesi köy kültürünü yaşatıp, korumak için yaptığı destek çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Buca Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, köylerde üretim yapmaya çalışan vatandaşların ürünlerini üretim, besleme ve satış aşamalarında yaşayabilecekleri sorunlar karşısında teknik destek verebilmek, Belediye ve diğer resmi kurumlar arasında iletişimlerini kolaylaştırmak amacıyla hizmet ofisleri açmaya başladı. İlk etapta Buca’nın Kaynaklar ve Karacaağaç Köylerinde oluşturulan ofisler haftanın beş günü köylülerin hizmetinde olacak.

Kırsal kalkınmayı ve bilinçlenmeyi ön planda tutan ve köy kültürünü yaşatmak için projeler geliştiren Buca Belediyesi, Buca köylerinde tarımsal hizmet ofisleri kurmaya başladı.

Köylülerin ürünlerini yetiştirmede, hastalıklardan korumada ve pazarlama aşamasında yaşayabileceği sorunları aşmalarına destek olmak amacıyla oluşturulan ofisler ilk etapta Buca’nın Karacaağaç ve Kaynaklar köylerinde kuruldu. Ofisler, zirai çalışmalar haricinde köylülerin resmi kurumlar ve belediye ile koordinasyonunu sağlayacak. Ziraat Mühendislerinin haftada beş gün hizmet vereceği Hizmet Ofislerinin, talebe göre diğer köylerde de oluşturulması planlanıyor.

Buca Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürü Deniz İlhan, hizmet ofislerinin köylülerin hayatını ve üretimini kolaylaştıracak yepyeni bir sistem olduğunu, vatandaşlara çok faydalı olacağına inandığını belirtti.