Buca çiçek bahçesine dönüşecek
Buca çiçek bahçesine dönüşecek

06.04.2016

 

Bahar aylarının gelmesiyle Buca’yı çiçek kokuları sardı. Yazın kendini hissettirmeye başladığı bugünlerde Buca Belediyesi, kentin farklı noktalarında çiçeklendirme çalışması başlattı. Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışma ile ana arterler, orta refüjler, meydanlar ve parklara birbirinden renkli ve kokulu 30 bin adet mevsimlik çiçek dikilecek. Bir ay sürecek çalışmaların ardından Buca adeta çiçek bahçesine dönüşecek.

 

Kentin alt ve üst yapı çalışmalarının yanı sıra kent estetiğine de önem veren Buca Belediyesi, bahar aylarının başlamasıyla çiçeklendirme çalışmalarına hız verdi. Buca Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar ile kentin ana arterleri yazın tüm coşkusunu taşıyan çiçeklerle donatılacak.

 

Bir ay sürmesi planlanan çalışmalarda ana arterler, yeşil alan, refüj, kavşak ve parklara 8 bin adet pervane, 5’er bin adet sardunya ve angelonia ile 3’er bin 500 adet ateş ve medine düğmesi çiçeği dikilecek. Vatandaşların da şimdiden beğeni ile karşıladığı çalışmaların ardından Buca adeta çiçek bahçesine dönüşecek.