Çözüm odaklı çalışma başarı getirdi
Çözüm odaklı çalışma başarı getirdi

04.04.2016

 

Buca TİM 2 yılda çözümün tek adresi oldu

 

Buca’da vatandaşların talep, öneri ve şikayetlerine hızlı çözüm bulmak adına kurulan Buca Toplumsal İletişim Merkezi (TİM) geride kalan 2 yıllık sürede başarılı bir çalışmaya imza attı. Vatandaşlar ile belediye birimleri arasında köprü görevi gören TİM’e kurulduğu günden bugüne 29 bin 165 başvuru yapıldı. Çözüm odaklı çalışma anlayışı ile gelen başvuruların 25 bin 372’sini çözüme kavuşturan TİM, ilçede çözümün tek adresi oldu. Bünyesinde bulunan muhtarlar, esnaf, dernekler, gençlik ve engelliler masası ile 7 den 77’ye her yaştan Bucalı’ya hizmet eden Buca TİM’de 3 bin 793 başvuru da çözüm aşamasında bulunuyor.

 

Buca TİM ilçede çözümün tek adresi oldu. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’nın göreve geldikten sonra vatandaşların talep, öneri ve sorunlarını hızlı çözüme kavuşturmak amacıyla kurduğu Buca Toplumsal İletişim Merkezi (TİM), geride kalan 2 yıllık sürede başarılı bir performans ortaya koydu.

 

Başarı oranı yüzde 85

 

Buca TİM’e kurulduğu günden bugüne 29 bin 165 başvuru yapıldı. Çözüm odaklı çalışma anlayışı ile gelen başvuruların 25 bin 372’sini çözüme kavuşturan TİM, yüzde 85 gibi yüksek bir başarı oranı yakaladı. Vatandaş ile belediye birimleri arasında köprü görevi gören TİM’de 3 bin 793 başvuru ise çözüm aşamasında bulunuyor. Belediye giriş katında yer alan Buca TİM, bünyesinde bulundurduğu muhtarlar, dernekler, esnaflar, gençlik ve engelliler masaları ile her yaştan ve kesimden vatandaşa daha kaliteli hizmet verebilmek için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Başvurular tek elde toplanıyor

 

İSO 10002 standardını belediye sisteminde uygulayarak vatandaş memnuniyetini arttırmayı amaçlayan Buca TİM, gerek sözlü gerekse dilekçe, telefon, faks, sosyal medya ve e-mail yoluyla vatandaşlardan gelen şikayet ve istekleri tek elde toplayarak ilgili müdürlükler vasıtasıyla en kısa sürede çözüme kavuşturuyor. Hukuki ve yasal engeli olan konularda ise vatandaşa gerekli bilgi ve danışmanlık hizmeti veriliyor.