Oryantiring Tutkunları Buca’da Buluştu
Oryantiring Tutkunları Buca’da Buluştu

13.03.2016

 

Buca Belediyesi’nin Türkiye Oryantiring Federasyonu ile ortaklaşa düzenlediği Türkiye 14 yaş ve 14 yaş altı 2. Kademe 3. Bölge Oryantiring yarışması renkli görüntülere sahne oldu. Çekişmenin ve adrenalinin eksik olmadığı müsabakalarda, minik oryantiring tutkunları kıyasıya yarıştı.

 

Sporun çok farklı dallarını Bucalılarla buluşturan Buca Belediyesi hafta sonunda ilginç bir yarışmaya daha ev sahipliği yaptı. Harita yardımı ile yön bulmayı içeren, zamana karşı yapılan bir spor dalı olan Oryantiring yarışmasının Türkiye 14 yaş ve altı 2. Kademe 3. Bölge müsabakaları Buca’da yapıldı.

 

Dokuz Eylül Üniversitesi Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen müsabakalarda 10, 12 ve 14 yaş kategorilerinin yanı sıra yeni başlayan 8 yaş ve 8 yaş altı kategorilerinde sporcular yarıştı. 400’ü aşkın sporcunun katıldığı müsabakalarda sporcular harita yardımı ile yön bularak en kısa sürede bitiş çizgisine ulaşmaya çalıştı.

 

Birbirinden çekişmeli ve tatlı rekabetlerin yaşandığı müsabakalarda dereceye girenlere madalyaları Türkiye Oryantiring Federasyonu Asbaşkanları Bülent Çendik, Koray Dever, Bölge Koordinatörü Kadir Yıldız ve Etkinlik Direktörü Dilek Kamliya tarafından verildi.