Minik öğrenciler organik tarımla tanıştı
Minik öğrenciler organik tarımla tanıştı

11.03.2016

 

Buca Belediyesi çocuklar için önemli bir projeye imza attı.  Buca Belediyesi, şehir hayatının ortasında toprağa ve doğaya hasret yaşayıp, zirai ilaçlar ve hormonla büyütülmüş sebze meyvelerle beslenmek zorunda kalan ilköğretim çocuklarına balkon tarımını öğretmek için harekete geçti. Evlerinin balkonunda ürün ekimi yapmayı ve yetiştirmeyi uygulamalı olarak öğrenen minik öğrenciler, keşif yapmış gibi heyecanlıydı.

 

Buca Belediyesi ilçedeki ilköğretim öğrencilerini balkon tarımı ile tanıştırıyor. Buca Belediyesi Tarım ve Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri pilot olarak seçtikleri 30 Ağustos İlköğretim Okulu’na giderek öğrencilere organik tarımı anlattı.

 

Getirdikleri sebze ve meyve fidelerini öğrencilerle birlikte diken ekipler, öğrencilere evlerinin balkonunda organik gıda yetiştirmenin tekniklerini öğretti. Şehrin göbeğinde doğayla iç içe olabilecekleri minik seraları balkonlarında kurmak için merakla balkon tarımı eğitimini dinleyen öğrenciler, yedikleri ürünlerin yetiştirilme aşamalarını balkonlarında görebilecek olmanın mutluluğunu yaşadı.

 

Eğitimi alan öğrenciler sebze ve meyvelerin gerçek tadını alabilecekleri minik seralarını kurmak ve ürünlerini toplamak için heyecanlıydı.