20. Ali Rıza Ertan şiir yarışması ödülleri sahiplerini bekliyor
20. Ali Rıza Ertan şiir yarışması ödülleri sahiplerini bekliyor

24.02.2016

 

Son başvuru 15 Nisan

 

Ülkenin dört bir yanından yüzlerce şair ve yazar, Buca Belediyesi tarafından bu yıl 20’incisi düzenlenecek Ali Rıza Ertan Şiir Yarışması’nda buluşacak. Buca Belediyesi, henüz 35 yaşında iken 1979 yılında hayatını kaybeden Bucalı şair Ali Rıza Ertan anısına bu yıl 20’incisini düzenleyeceği şiir yarışmasında yüzlerce şair ve yazarı Buca’da ağırlayacak.Jüri üyeliğini Hüseyin Yurttaş, Hidayet Karakuş, M. Kadri Sümer, Ahmet Günbaş ve Halim Yazıcı’nın yapacağı şiir yarışmasının başvuruları 15 Nisan’da sona erecek.

 

Buca Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel Ali Rıza Ertan Şiir yarışması 20. yılında sahiplerini bekliyor. Buca Belediyesi’nin, Bucalı şair Ali Rıza Ertan anısına bu yıl 20’incisi düzenleyeceği şiir yarışmasının başvuruları 15 Nisan’da sona erecek. Her yıl Türkiye'nin dört bir yanından yüzlerce şiir severi buluşturan yarışmanın jüri üyeliğini Hüseyin Yurttaş, Hidayet Karakuş, M. Kadri Sümer, Ahmet Günbaş ve Halim Yazıcı yapacak.

 

Birinciye 3 bin 500, başarı ödülünü kazananına ise bin 500 TL’lik para ödülünün verileceği yarışmanın ödül töreni ise  20 Mayıs Cuma günü saat 19.30'da Buca Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek.

 

Şiir yarışması hakkında detaylı bilgi almak isteyenler http://www.buca.bel.tr internet adresinden veya (0232) 439 10 10 dahili 2612 numaralı telefonu arayarak isteği bilgiye ulaşabilir.