Kaldırım işgaline izin yok
Kaldırım işgaline izin yok

21.02.2016

 

Son zamanlarda halk sağlığını korumak için başarılı operasyonlara imza atan Buca Belediyesi Zabıta ekipleri, kaldırım işgaline karşı operasyonlarını da düzenli olarak sürdürüyor. Yayaların yürüme haklarını elinden alan kaldırım işgallerine karşı Buca caddelerini karış karış gezen ekipler, yaya geçişini engelleyen her türlü malzemeyi topladı. Kaldırım işgaline karşı esnafa uyarılarda bulunan zabıta ekipleri, halk sağlığını olumsuz yönde etkileyecek satış yapan işportacıların tezgahlarına da el koydu.

 

Buca’da kaldırım işgaline izin yok. Buca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri belli aralıklarla yaptığı operasyonlar ile ilçede kaldırım işgaline geçit vermiyor. Belirli periyodlarla devam eden denetimler ile kaldırımlar yayaların kullanımı için en elverişli hale getiriliyor.

 

Geçtiğimiz hafta kaçak bot ve sağlıksız koşullarda tavuk üretimi yapılan imalathanelere karşı İzmir İl Jandarma Alay Komutanlığı ile birlikte başarılı operasyonlara imza atan Buca Belediyesi Zabıta ekipleri, kaldırım işgallerine karşı tedbiri elden bırakmıyor.

 

Sabahın erken saatlerinde Buca sokaklarında işgaliye operasyonu yapan Buca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, çift taraflı caddelere dağılarak bütün dükkanların önünde geçişi engelleyen bayrak, kasa, tezgah ve reklam kukalarını tek tek topladı.

 

Operasyon sırasında halk sağlığını olumsuz yönde etkileyecek sağlıksız gıda satışı yapanları ve işportacıları da tespit eden ekipler, tezgahlarına el koydu. İşgaliye operasyonunda toplanan malzemeler kamyonlardan dolup taştı.