Piriştina’dan çalışma arkadaşına ‘İyilik’ ödülü
Piriştina’dan çalışma arkadaşına ‘İyilik’ ödülü

20.02.2016

 

“İçinizdeki Hıdır’ı öldürmeyin”

 

Hıdır Gündüz, 45 yaşında… Buca Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde süpürgeci olarak görevli.. Güzel yüreği, örnek davranışı ve özlem duyduğumuz insani davranışıyla önce sosyal medyanın sonrada Buca’nın simgesi ve umudu oldu. Hıdır Gündüz, Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi çevresinde temizlik görevini yaparken hiç tanımadığı, hastanede çalışan görme engelli bir vatandaşı her gün aynı saatte karşıdan karşıya geçiriyordu. Bazı vatandaşların bu durumu sosyal medyada paylaşması ile gündeme oturan Gündüz’ü görevi başında ziyaret eden Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “İyilik Madalyası” ve bir maaş ikramiye ile ödüllendirdi. Başkan Piriştina, tüm hemşerilerine de “İçinizdeki Hıdır’ı öldürmeyin” diye seslendi.

 

Örnek davranışı sebebiyle tüm ülkeye örnek olan Buca Belediyesi’nin temizlik işçisi Hıdır Gündüz, Buca Belediye Başkanı tarafından “İyilik Madalyası” ve bir maaş ikramiye ile ödüllendirildi. Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi çevresinde temizlik işçisi olarak görev yapan Hıdır Gündüz, temizlik işini özveri ile yerine getirmenin yanı sıra insanlık görevini unutmuyordu. Her sabah aynı saatte görme engelli bir vatandaşın karşıdan karşıya geçmesine yardımcı olan Hıdır Gündüz, bazı vatandaşların fotoğraflarını çekip sosyal medyada paylaşmasıyla gündeme oturdu.

 

Çalışma arkadaşının bu örnek davranışına kayıtsız kalmayan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina,  Gündüz’ü görevi başında aniden ziyaret ederek, çalışma arkadaşına davranışından dolayı teşekkür etti, İyilik Madalyası ve bir maaş ikramiye hediyesini verdi.

 

“Bu ülkenin insanına olan inancımızı arttırdı”      

 

Hıdır Gündüz’ün bu davranışının ülke olarak özlem duyulan davranışlardan olduğunu söyleyen Başkan Piriştina, “Ülkemizde kan gövdeyi götürüyor. Siviller, polisler ve askerlerimiz ölüyor. İşte böyle bir zamanda insan hayatı bu kadar önemsizleşmişken yaptığı örnek davranışla hepimize örnek oldu. Hepimizi yüreklendirdi ve bu ülkeye ve bu ülkenin insanına olan inancımızı arttırdı. Ben kendisiyle gurur duyuyorum. Bu anı ölümsüzleştirmek için yaptığımız basit bir madalya ve ikramiye ama bizi izleyen tüm insanlara buradan mesaj olsun, İçinizdeki Hıdır’ı öldürmeyin. İnsanlığı öldürmeyin. Hayatta her şey para, her şey başarı ve kariyer değil. Eğer siz insanlığınızı yitirmezseniz, daha yaşanılabilir bir Buca, daha yaşanılabilir İzmir ve dolayısıyla daha yaşanılabilir bir Türkiye’yi birlikte inşa ederiz“ diye konuştu.

 

“HEPİMİZ ENGELLİ ADAYIYIZ”

 

Hepimizin birer engelli adayı olduğumuzu söyleyen Hıdır Gündüz, Başkan Levent Piriştina’ya duyarlılığı ve ödülü için teşekkür etti.

 

Başkan Piriştina daha sonra Gündüz ve bölgede görev yapan diğer Temizlik İşleri personeli ile öğle yemeği yedi.