BEM kapılarını açıyor
BEM kapılarını açıyor

17.02.2016

 

Yılda 1000 öğrenciye ücretsiz eğitim desteği

 

 “Eğitime yatırım, geleceğe yatırımdır” ilkesiyle eğitim alanındaki yatırımlarına yön veren Buca Belediyesi, Bilgi ve Eğitim Merkezi’nin (BEM) inşasını tamamladı. Öğrencilere ücretsiz eğitim desteği vermek amacıyla hayata geçirilen ve yaklaşık 600 bin liraya mal olan BEM, 20 Şubat Cumartesi günü saat 13.00’te düzenlenecek tören ile hizmete açılacak. 12’nci sınıf öğrencilerinin sayısal ve sözel derslerinde ücretsiz eğitim desteğine kavuşacağı Bilgi ve Eğitim Merkezi’nden yılda 1000 öğrenci yararlanacak. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, ilçede eğitimde fırsat eşitliliğinin sembolü olacak BEM’in açılışına tüm hemşerilerini davet etti.

 

Buca Belediyesi’nin, ailelerin eğitim giderlerine destek olmak amacıyla temelini attığı Bilgi ve Eğitim Merkezi (BEM) 20 Şubat Cumartesi günü kapılarını açıyor. 12. Sınıf öğrencilerinin sayısal ve sözel tüm derslerinde ücretsiz eğitim desteği alabileceği Bilgi ve Eğitim merkezi (BEM) yılda 1000 öğrenciye hizmet verecek kapasitede düzenlendi.

 

Öğrenci sayısı 7 kat artacak

 

Buca Belediyesi’nin Güzel Sanatlar ve Mesleki Eğitim Merkezi’nde verdiği ücretsiz eğitim programlarından bir yıl içerisinde 140 öğrenci yararlanırken, Bilgi ve Eğitim Merkezi (BEM) binasının hizmete açılması ile öğrenci sayısı 7 kat artacak.

 

Kitap Kafe’de yer alıyor

 

Engelli erişimine de uygun olarak 6 kat inşa edilen BEM’in zemin katında, öğrencilerin boş zamanlarını okuyarak ve dinlenerek geçirebilecekleri kafeterya ve kitap kafe yer alıyor. Binanın 1, 2, 3 ve 4. katlarında ise 10 ve 15 kişilik ikişer adet derslik bulunuyor.

 

7’den 70’e herkes faydalanacak

 

BEM binası sadece öğrencilerin değil yeni meslekler edinmek isteyenlerin de faydalanacağı bir merkez olacak. Hizmete açılmasının ardından Evka-1, Ufuk ve Menderes’te oturan mahalle sakinlerinin talepleri doğrultusunda meslek edindirme kursu branşları belirlenecek.