Tenisin şampiyonları Buca’da belirlendi
Tenisin şampiyonları Buca’da belirlendi

08.02.2016

 

Tenisin 16 yaş şampiyonları Buca’da belirlendi. 5-7 Şubat tarihleri arasında Buca Tenis Kulübü tesislerinde gerçekleştirilen 2016 Avrupa Tenis Kış Kupası İsviçre’nin birinciliği ile sonuçlandı. Buca Belediyesi ev sahipliğinde Buca Tenis Kulübü tesislerinde yapılan şampiyonada 6 ülkeden 16 yaş grubu 18 sporcu kıyasıya yarıştı. İzleyenlerin yoğun ilgi gösterdiği müsabakalar sonucunda birinciliği İsviçre takımı alırken, ikinci Gürcistan, üçüncü Romanya takımları oldu.

 

Kapalı ve açık tenis kortları ile bölgesel ve ulusal birçok turnuvaya ev sahipliği yapan Buca Belediyesi bu kez Avrupalı Şampiyonları ağırladı. İlk kez uluslararası bir turnuvaya ev sahipliği yapan Buca Tenis Kulübü’nde gerçekleşen 2016 Avrupa Kış Kupası, 3 gün boyunca birbirinden heyecanlı müsabakalara sahne oldu.

 

16 yaş grubu sporcuların kıyasıya rekabeti, turnuvayı izleyen sporseverlere heyecan dolu anlar yaşattı. Türkiye, İsviçre, Bulgaristan, Gürcistan, Romanya ve Slovakya’dan 18 tenisçinin raket salladığı şampiyonada birinciliği İsviçre takımı göğüsledi.

 

Tenis severlerinde yoğun ilgi ile izlediği turnuvada takım olarak Gürcistan ikinci, Romanya üçüncü, Slovakya dördüncü, Türkiye beşinci ve Bulgaristan altıncı oldu.