Uğur Mumcu Buca’da konserle anıldı
Uğur Mumcu Buca’da konserle anıldı

26.01.2016

 

Uğradığı bombalı saldırı sonucu yaşamını yitiren gazeteci yazar Uğur Mumcu ölümünün 23’üncü yılında Buca’da anıldı. Buca Belediyesi tarafından düzenlenen anma konserinde, Oza Quartet'in çello sanatçıları Ümit İşgörür, Nihan Bağdemir, Cansu Baygün ve Gözde Gündüç sahne aldı. Buca’da kültür ve sanatın buluşma noktası olan Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde (bbksm) gerçekleşen konserde sanatçılar, klasik ve Türk eserlerine muhteşem yorumlarıyla hayat verdi. Salonu dolduran Bucalılar, birbirinden güzel eserlerin ritmine kapılarak duygu dolu anlar yaşadı.

 

Yaptığı çalışmalar ve hazırladığı dosyalar ve yazdığı kitaplarla Türkiye basın tarihinde özel bir yeri bulunan gazeteci yazar Uğur Mumcu ölümünün 23’üncü yılında Buca’da anıldı. Uğur Mumcu anısına düzenlenen konserde, Oza Quartet'in çello sanatçıları Ümit İşgörür, Nihan Bağdemir, Cansu Baygün ve Gözde Gündüç sahne aldı. Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki anma konserine, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. CHP Buca İlçe Başkanı Çağdaş Kaya ve Buca Belediye Başkan yardımcısı Murat Işık’ında katıldı konserde, Ümit İşgörür, Nihan Bağdemir, Cansu Baygün ve Gözde Gündüç, Türk ve dünya klasiklerinden oluşan repertuarları ile izleyenlere duygu yüklü bir akşam yaşattı. Sanatçılar, Mozart, Handel, Vivaldi, Marcello, Albinoni ve Türk Beşleri'nden ünlü besteciler Adnan Saygun ile Cemal Erkin'in derlediği Türk Halk Türküleri’ne muhteşem performansları ile can verdi.

 

“Bu günlerde yokluğunu daha çok hissediyoruz”

 

Ülkenin içinde bulunduğu durum itibari ile Uğur Mumcu gibi değerli bir yazarın yokluğunun daha çok hissedildiğini söyleyen Dokuz Eylül Üniversitesi Senfoni Orkestrası Müdürü Ümit İşgörür,  “Uğur Mumcu ve onun gibi diğer demokrasi şehitlerinin yokluğu ülkemizi daha da büyük bir çıkmazın içine sokuyor. Ne yazık ki onun gibi insanlar artık günümüzde yaşamıyor ve bu yüzden onun yokluğunu çok hissediyoruz” dedi.