Buca Avrupalı Şampiyonları ağırlayacak
Buca Avrupalı Şampiyonları ağırlayacak

25.01.2016

 

Hazırlıklar sürüyor

 

Avrupalı Şampiyonlar Buca’da raket sallayacak. Kapalı ve açık tenis kortları ile bölgesel ve ulusal birçok turnuvaya ev sahipliği yapan Buca Belediyesi, bu kez Avrupalı Şampiyonları ağırlayacak. Buca Tenis Kulübü, 6 ülkeden 21 sporcunun katılacağı “2016 Tenis Avrupa Kış Kupası”na ev sahipliği yapacak. 5 – 7 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek turnuvanın ev sahibi Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Tenis Kulübü’ndeki hazırlıkları yerinde inceledi. Buca’nın şampiyon tenisçileri ile raket sallayan Başkan Piriştina,  ek tesislerin yapım çalışmasına da katılıp duvar sıvadı.

 

Avrupalı tenisçiler Buca’da buluşacak. Buca Belediyesi, 6 farklı ülkeden 21 tenisçinin katılacağı 16 yaş bayanlar “2016 Avrupa Kış Kupası” Tenis Turnuvası’na ev sahipliği yapacak. Buca Tenis Kulübü’nde düzenlenecek Tenis Turnuvası’nda Bulgaristan, Gürcistan, İtalya, Romanya, Slovakya ve İsviçre’den 21 sporcu raket sallayacak. Turnuva, 5 – 7 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek.

 

DUVAR SIVADI TENİS OYNADI

 

Turnuvanın ev sahibi Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Tenis Kulübü’ndeki turnuva hazırlıklarını yerinde inceledi. Çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Piriştina, ilk olarak eline mala aldı, duvar sıvadı. Piriştina daha sonra Buca’nın şampiyon tenisçileri ile birlikte tenis oynadı.

 

Uluslararası bir turnuvaya ev sahibi olmanın gurur verici olduğunu belirten Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Sporun her dalında iddialıyız. Bucalı gençlerin azimleri ve ortaya koydukları başarılarla tenis ve yüzmede daha ilerideyiz. Teniste bir ilki gerçekleştireceğiz. Buca Belediyesi olarak uluslararası bir turnuvaya ev sahipliği yapacağız. Onun heyecanı, onun hazırlıkları var. Sahalarımızı, soyunma alanları ve hakem yerlerini yeniliyoruz. Sporcularımız zaten hazırdı, tesisimizi de hazırlıyoruz. Buca artık ulusalda gösterdiği başarıyı uluslararası alanda da göstermekte kararlıdır. Tüm tenis tutkunlarını Şubat ayının ilk haftası Buca Tenis Kulübü’ne bekliyoruz” dedi.