Bucalı kadınların ortak noktası ‘Anneler Kulübü’
Bucalı kadınların ortak noktası ‘Anneler Kulübü’

19.01.2016

 

Hem güzelleşiyor hem de sosyalleşiyorlar

 

Buca Belediyesi’nin ilçedeki anneleri 365 gün şımartmayı hedefleyerek hayata geçirdiği Anneler Kulübü’nün hizmet süresi Bucalı annelerden gelen yoğun talep üzerine haftada 5 güne çıkartıldı.  ‘Annelerimizi Şımartıyoruz’ sloganıyla hayata geçirilen Anneler Kulübü’nde günlük saç bakımı ve makyajlarını ücretsiz olarak yaptıran anneler, günün stresini de canlı müzik eşliğinde kahvelerini yudumlayarak atıyor. Anneler Kulübü’nün verdiği hizmetler ile evden dışarı çıkma, güzelleşme ve sosyalleşme imkanı bulduklarını belirten anneler, Buca Belediyesi ailesine bu hizmet için teşekkür etti.

 

Buca Belediyesi’nin annelerin boş zamanlarını keyifle geçirmeleri için hizmete açtığı ‘Anneler Kulübü’ Bucalı anneler tarafından çok sevildi. Annelerin haftada üç gün ücretsiz yararlandığı, keyifli vakit geçirebilecekleri aktivitelerin yer aldığı Kulüp, yoğun talep üzerine hafta da 5 gün hizmet vermeye başladı. Şirinyer’deki Buca Belediyesi Kadın Aktivite Merkezi’nin 2. katında hizmet veren Anneler Kulübü’nde, annelerin günlük saç bakımı ve makyajları yapılırken, kahve köşesinde günün stresini canlı gitar dinletisi eşliğinde atmaları sağlanıyor.

 

Anneler ayrıca Anneler Kulübü’nde kurulan “Dilek Ağacı”na belediyeden beklentilerini, “Dertli Ağaca” ise kişisel sıkıntılarını yazabiliyor. Kulüp gereğinde sosyolog desteği de sunuyor.

 

Anneler Kulübü’nde ki ücretsiz aktiviteler ile keyifli zaman geçirdiklerini söyleyen Bucalı anneler, saç bakımı ve makyaj hizmeti ile kendilerini daha iyi hissettiklerini söyledi. Anneler Kulübü sayesinde evden dışarı çıkma imkanı bulduklarını ve burada yeni arkadaşlar edinerek sosyalleştiklerini belirten anneler, başta Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ve emeği geçenlere teşekkür etti.