İyi ki doğdun Nazım
İyi ki doğdun Nazım

16.01.2016

 

Nazım Hikmet Buca’da unutulmadı

 

Türk ve dünya şiirinin unutulmaz ismi Nazım Hikmet Ran, 114’üncü doğum gününde Buca’da unutulmadı. Buca Belediyesi tarafından düzenlenen konserde Nazım Hikmet’in şiirleriyle bestelenen eserler, ünlü opera sanatçısı Güvenç Dağüstün’ün muhteşem sesiyle yankılandı. Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki (BBKSM) konserin piyanistliğini ise İbrahim Yazıcı yaptı. Dağüstün ile Yazıcı’nın muhteşem performansları izleyiciler tarafından tarafından çok beğenildi. 

 

Nazım Hikmet’in unutulmaz şiirleri Buca’da yankılandı. Buca’da kültür ve sanatın kalbi Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi (BBKSM), dünya şairi Nazım Hikmet Ran’ın 114‘üncü doğum günü konserine ev sahipliği yaptı.

 

Buca Belediyesi tarafından düzenlenen konserde ünlü opera sanatçısı Güvenç Dağüstün ile yönettiği konserler sonrasında yurtiçi ve yurtdışında övgü toplayan orkestra şefi ve piyanist İbrahim Yazıcı sahne aldı.

 

Dağüstün ile Yazıcı, ünlü sanatçılar Fazıl Say, Zülfü Livaneli, Cem Karaca, Mesut Cemil’in besteleri ile hayat bulan Nazım Hikmet şiirlerini yorumladı. Dağüstün muhteşem sesi ile eserlere can verirken, Yazıcı’da piyanoda gösterdiği muhteşem performans ile izleyenleri büyüledi. Sanatseverler salonu doldururken, dışarıda kalanlar da Dağüstün ve Yazıcıyı alt salona kurulan perde ile dinleme fırsatı buldu.