Buca’da istihdam köprüsü
Buca’da istihdam köprüsü

08.01.2016

 

Bu işbirliği iş sahibi yapıyor

 

Ülkemizin kanayan yarası işsizliğin önüne geçmek için harekete geçen Buca Belediyesi, işçi- işveren arasında köprü oldu. Firmalar ile işbirliği yapan Buca TİM İstihdam Masası, işverenlerle iş arayanları toplu iş görüşmeleri ile bir araya getiriyor. İstihdam Masasına başvuran vatandaşlar, firmalardan gelen talep doğrultusunda toplu iş görüşmesine davet edilip, nitelikleri doğrultusunda işe yerleştiriliyor. 7 aydır hizmet veren Buca TİM İstihdam Masası bugüne kadar  235 kişiyi iş sahibi yaptı.

 

İlçedeki istihdam sorununu ortadan kaldırmak için harekete geçen Buca Belediyesi, işsizlerin başvuru merkezi oldu. İşçi arayan firmalar ile işbirliği yapan Buca Belediyesi TİM İstihdam Masası, gerçekleştirdiği toplu iş görüşmeleri ile vatandaşları iş sahibi yapıyor.

 

Çamlıkule Semt Evi’nde yapılan toplu iş görüşmelerine katılan vatandaşlara önce işveren firma yetkililerince çalışma şartları ve aranan nitelikler konusunda ön bilgilendirme yapılıyor. İşe başvurmak isteyen vatandaşlar yazılı başvurularının ardından mülakata alınarak değerlendiriliyor.

 

Belediyenin kurduğu sistem kalifiye işçi bulmak konusunda sıkıntı yaşayan firmalara büyük kolaylık sağlarken, iş bulmakta sıkıntı yaşayan vatandaşlara da yeni kapılar açıyor.

 

Toplu görüşmelere katılarak iş sahibi olmanın mutluluğunu yaşayan vatandaşlar, Buca Belediyesi’ne duyarlılığı için teşekkür etti.

 

Buca’da işsizlik sorunu yaşayan vatandaşlar, İstihdam Masası'na 439 10 10 dahili 1086 numaralı telefonu arayarak başvuru yapabilir.