Buca’da Aşkım Kapışmak ve Aynur Tartan’a yoğun ilgi
Buca’da Aşkım Kapışmak ve Aynur Tartan’a yoğun ilgi

15.12.2015

 

Kalbin anahtarını aradılar

 

Farklı üslubu ile gerçekleştirdiği kavram sohbetleri yoğun ilgi gören Davranış Bilimleri Uzmanı ve yazar Aşkım Kapışmak ve gazeteci Aynur Tartan, Bucalılarla buluştu. D.E.Ü Konferans Salonu’nda gerçekleşen Kalbin Anahtarı Kavram Sohbetleri’nde gazeteci yazar Aynur Tartan ve Davranış bilimleri Uzmanı Aşkım Kapışmak Bucalılar tarafından yoğun ilgi gördü. Yalnızlık hissi, stres, öfke, kaygı ve mutsuzluk duygularından uzaklaşmanın yollarının anlatıldığı sohbeti izlemek isteyen Bucalılar salonu tıklım tıklım doldururken, yer bulamayanlar yerlere ve sahneye oturarak sohbete katıldı.

 

Buca’yı ‘Sanat ve kültür’ kenti yapma vizyonuyla birçok konser, sergi ve söyleşiye ev sahipliği yapan Buca Belediyesi, Davranış Bilimleri Uzmanı Aşkım Kapışmak ve gazeteci Aynur Tartan’ı Bucalılarla buluşturdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen “Kalbin Anahtarı” başlıklı kavram sohbetlerinde Aşkım Kapışmak ve gazeteci-televizyoncu Aynur Tartan, Bucalılar tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. Salon tıklım tıklım dolarken, yer bulamayan vatandaşlar sohbeti yerlere ve sahneye oturarak izleyebildi. Yoğun ilgiden dolayı duydukları mutluluğu dile getiren ikili, etkinliğe ev sahipliği yapan Buca Belediyesi’ne de teşekkür etti.

 

Mutlu, huzurlu ve stresten uzak bir yaşama ulaşmanın ipuçlarını veren Aşkım Kapışmak, küçük dramalar, egzersizler, yazılı ve sözlü farkındalık ödevleri, müzik ve görsellerle Bucalıların kalplerine dokunup, yaşamlarını sorgulama fırsatı verdi.

 

Gazeteci yazar Aynur Tartan sohbetten çok keyif aldığını söylerken; Davranış Bilimleri Uzmanı Aşkım Kapışmak ise yoğun ilgiden dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi. Öğrenmeye aç bir kitle olduğunu söyleyen Aşkım Kapışmak, böyle ortamlarda kendini daha iyi hissettiğini ve daha çok konuşmaya, üretmeye başladığını dile getirdi.

 

Buca Belediyesi meclis üyeleri Canan Aydemir Özkara, Nehir Fırtına, Haydar Karakoyun ve Şenol Yeltekin ikiliye keyifli sohbetleri için teşekkür etti, çiçek ve plaket verdi.