Ünlü piyanist Uğur Güneş’ten müzik ziyafeti
Ünlü piyanist Uğur Güneş’ten müzik ziyafeti

13.12.2015

 

Genç yaşına rağmen günümüzün klasik müzik ustaları arasında gösterilen  ünlü piyanist Uğur Güneş Bucalılara müzik ziyafeti sundu. Kısa süre önce yeni kimliği ile Bucalıların sanatseverlerin hizmetine sunulan Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi (BBKSM)’nde düzenlenen jazz trio konserinde Uğur Güneş ve ekibi müzik severlere unutulmaz bir akşam yaşattı. Dünyaca ünlü müzisyenlerin birbirinden güzel parçalarını yorumlayan Güneş izleyicileri büyüledi.

 

Dünya genelinde verdiği birçok konser ile ismini klasik müzik ustaları arasına yazdıran İzmirli ünlü piyanist Uğur Güneş Bucalı müzik severlere unutulmaz akşam yaşattı. Bucalıları yılın 365 günü sanatla buluşturmak için Buca Belediyesi tarafından düzenlenerek hizmete açılan Kültür ve Sanat Merkezi’nde sevenleri ile buluşan Güneş, büyüleyici performansı ile izleyenlere klasik müzik ziyafeti sundu. Jazz trio konserinde Güneşe, kontr bassta Baran Say, bateride ise Deniz Dündar eşlik etti.

 

UĞUR GÜNEŞ

 

Uğur Güneş, 1974 yılında İzmir’de doğdu. 1986 yılında D.E.U. Devlet Konservatuarı’na girdi. 1996 yılında mezun oldu. 1998 yılından itibaren İstanbul da çeşitli gruplarla çalmaya başladı. 2001 yılında Roxy Jazz günlerinde ve aynı yıl Bodrum Caz günlerinde kendi üçlüsüyle, Tuna Ötenel’e eşlik etti. 2004 yılında Paris, 2005 yılında Londra’da konserler verdi. 2003 yılından itibaren Ateş Tezer Trio ile çalmaya başladı. Ateş Tezer ile “Sahil “adlı albümü kaydetti. Halen solo ve trio projeleriyle konserler vermektedir.