Buca’da 10 bin öğrenciye çevre eğitimi
Buca’da 10 bin öğrenciye çevre eğitimi

07.12.2015

 

Gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakmak için çalışmalarını sürdüren Buca Belediyesi, çocuklarda çevre bilinci yaratmak için de ilçedeki okullarda çevre eğitimleri başlattı. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından verilen eğitimlerde 3 ve 4’üncü sınıf öğrencilerine, ambalaj atıklarının kaynağında ayrıştırılması ve geri dönüşümün önemi anlatılıyor. Yıl boyunca sürecek seminerlerde 42 okuldan 10 bin öğrenciye çevre eğitimi verilecek.

 

Buca Belediyesi ilçedeki öğrencilerde çevre bilinci yaratmak için eğitim seminerleri başlattı. Yıl boyu sürecek seminerlerin ilki Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu öğrencilerine verildi.

 

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından verilen seminerde çocuklara, bitkisel atık yağlar, ambalaj atıkları, katı ve sıvı atıkların doğaya verdiği zararlar animasyonlar ile süslenen slayt sunum ile anlatıldı.

 

3 ve 4’üncü sınıf öğrencilerine verilen seminerde, çocuklara ‘Daha temiz yarınlar için bugün hep birlikte çevremize sahip çıkalım’ mesajı verildi. 2015 – 2016 eğitim ve öğretim yılı boyunca sürecek seminerler ile 42 okuldan 10 bin öğrenciye eğitim verilecek.