2. Halk Oyunları Şöleni’ne Hazırlıklar Başladı
2. Halk Oyunları Şöleni’ne Hazırlıklar Başladı

06.12.2015

 

“7’den 70’e Halk Oyunları Buca’yı Saracak”

 

Buca “2. Halk Oyunları Şöleni”ne hazırlanıyor. Mayıs ayında düzenlenecek şölen için 4 kategoride 195 dansçıyla eğitimlere başlayan Buca Halk Oyunları Topluluğu, Anadolu’nun dört bir yanını yansıtan dans motifleriyle halk oyunu severlere doyumsuz dakikalar yaşatmayı hedefliyor. 

 

Buca Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu mayıs ayında ikincisi düzenlenecek olan “Halk Oyunları Şöleni”ne hazırlanıyor. Buca Belediyesi tarafından yöresel halk danslarını yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla açılan halk oyunları kurslarına katılan vatandaşlar şenlik için gece gündüz demeden eğitimlerini sürdürüyor.

 

2.Halk Oyunları Şöleni’nde Bucalılara doyumsuz bir dans gösterisi sunmayı hedefleyen Buca Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, 7 ile 70 yaş arası 195 kişilik dev bir dans grubuyla performans sergileyecek. Eğitmenler Burcu Demirci ve Mehmet Özgür Demirci önderliğinde hazırlıklarını sürdüren topluluk, minikler, yıldızlar, gençler ve yetişkinler olmak üzere 4 kategoriden oluşuyor.

 

Bu yıl hazırlıklara daha erken başladıklarını ve haftada iki gün çalıştıklarını ifade eden Eğitmen Burcu Demirci, eğitimleri tamamladıktan sonra 2. Halk Oyunları Şenliği’nin yanı sıra Buca Belediyesi’nin yapacağı bütün etkinliklerde sahne almaya talip olduklarını belirtti.