Başkan Piriştina’ya engellilerden teşekkür mektubu
Başkan Piriştina’ya engellilerden teşekkür mektubu

04.12.2015

 

“Yanımızdan ayrılmayın”

 

Engelsiz bir Buca yaratmak için tüm imkanlarını seferber eden Buca Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü şenlik havasında kutladı. Engelli dostlarıyla Şirinyer Düğün Salonu’nda bir araya gelen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, engelli Eren Koç’un kendisine yazdığı mektubu okumasıyla duygu dolu anlar yaşadı. Mektubu ömrü boyuncu saklayacağını söyleyen Başkan Piriştina, masa tenisinde kendisine meydan okuyan vatandaşlarla da masa tenisi oynadı.

 

Buca Belediyesi’nin 3 Aralık Engelliler Günü etkinliği eğlenceli ve duygu dolu anlara sahne oldu. Şenlik havasında geçen etkinlikte Eren Koç isimli engelli vatandaşın kendisine yazdığı mektubu okuması üzerine duygulanan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, etkinlik öncesi ise kendisine meydan okuyan vatandaşlarla da masa tenisi oynadı.

 

Şirinyer Düğün Salonu’ndaki etkinlik, Eren Koç’un Başkan Piriştina’ya engelliler için yaptığı çalışmalar, sorun ve taleplerine gösterdiği duyarlılık nedeniyle teşekkürünü dile getirdiği mektubu okumasıyla başladı. “Yanımızdan ayrılmayın” sözleriyle biten mektup karşısında duygulanan Başkan Piriştina, mektubun kendisi için en anlamlı mektup olduğunu, ömrü boyunca saklayacağını söyledi. Kentlinin hayatından engelleri kaldırmak, engellilerin sosyal hayata katılımını sağlamak için tüm güçleriyle çalıştıklarını ifade eden Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Sizlerin gönüllerine girmeyi başarmışız. En önemlisi de budur. Bundan sonrası sadece inşaat” diye konuştu.

 

Masa masa gezip vatandaşların taleplerini dinleyip, bol bol hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Piriştina, kendisine masa tenisinde meydan okuyan engelli vatandaşlarla da raket salladı.

 

Başkan Levent Piriştina, coşkuyla geçen şenliğin anısına oluşturulan anı panosuna da boyaya daldırdığı elini bastı.