Bu kursta Anadolu ezgileri notalara yansıyor
Bu kursta Anadolu ezgileri notalara yansıyor

29.11.2015

 

Buca’nın ozanları

 

Buca Belediyesi müzik sevdalılarına ışık oldu. Kış dönemi hobi kurslarında “öğrenmenin ve müzik tutkusunun yaşı yoktur” sözünü hayata geçiren Buca Belediyesi, gencinden yaşlısına, ev hanımından işçisine 48 vatandaşa ücretsiz bağlama eğitimi veriyor. Uzman eğitmenler tarafından verilen kurslara katılıp bir enstrüman çalabilmenin keyfine varan vatandaşlar Anadolu’nun ezgilerini notalara taşıyor.

 

Bucalılara boş zamanlarını daha iyi değerlendirmeleri ve yeni hobiler kazandırmayı hedefleyen Buca Belediyesi’nin birbirinden farklı hobi kursları yoğun ilgi görüyor. 2015/2016 kış dönemi hobi kursları kapsamında açılan bağlama kursunda da 48 Bucalı vatandaş ücretsiz olarak eğitim alıyor.

 

Çamlıkule ile Evka-1 Semt Evleri’nde verilen bağlama kursuna katılan vatandaşlar, müzik dolu zamanlar geçiriyor. 18 yaş üzeri vatandaşları kapsayan kurslarda eğitim alan müzik tutkunları, Anadolu’nun simgesi olan bağlamayla notalara can vermeyi öğreniyor.

 

 EMEKLİ OLDU, KURSA YAZILDI

 

Kursun en dikkat çeken kursiyeri ise kuşkusuz 55 yaşındaki işçi emeklisi Cevriye Akkayunlu. Müzik sevdalısı olduğunu ifade eden Akkoyunlu, emekli olduktan sonra vaktini bağlama öğrenmekle geçirmek istediğini ve Belediye tarafından ücretsiz kursa kayıt yaptırdığını belirtti. Kurslarda keyifli zaman geçirdiklerini ve eğitmenlerin ilgisinden dolayı memnun olduğunu dile getiren Akkoyunlu, tüm ev hanımlarına bu kurslara katılmaları tavsiyesinde bulundu. Akkoyunlu böyle imkanlar sağladığı için Buca Belediyesi’ne de teşekkür etti.