Buca’da Pop Müzik Rüzgarı Esecek
Buca’da Pop Müzik Rüzgarı Esecek

27.11.2015

 

“Bu Orkestra Başka Orkestra”

 

Buca Belediyesi bir ilke imza atarak kış dönemi kursları çerçevesinde Pop Müzik Orkestrası kurdu. Pop müziğe gönül vermiş vatandaşlar arasından yetenek seçmeleri yapılarak belirlenen müzisyenler provalarına başladı. Seçmelerde belirlenen 10 müzisyen verilecek eğitimlerin ardından Belediye etkinliklerinde Bucalılara pop müzik rüzgarı estirip, müzik ziyafeti çekecek.     

 

Buca Belediyesi kış dönemindeki hobi ve sanat kurslarına birbirinden renkli branşlar ekledi. Zumbadan, modern ve latin danslarına kadar Bucalılara eğlenerek öğrenme fırsatı sunacak kursların yanında ilk kez bir Pop Müzik Orkestrası da oluşturuldu.

 

Özel yetenek seçmeleriyle belirlenen 10 müzisyen Belediye eğitmenleri Orhun Akın Önder önderliğinde çalışmalarına hız kesmeden başladı. Pop müzik orkestrasının kurulmasının kendisini çok heyecanlandırdığını ve genç yeteneklerle çalışmaktan mutlu olduğunu belirten Orkestra Eğitmeni Orhun Akın Önder, “Koralar genellikle Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği tarzında kuruluyor. Buca Belediyesi pop müzik orkestrası ile bir ilk oldu. Amacımız Buca’nın her sokağında, her caddesinde konser vermek” diye konuştu.

 

Hedeflerinin büyük olduğunu ve bu hedefler doğrultusunda Buca Belediyesi’nin katkılarından dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden orkestra üyeleri, çok çalışarak popüler müziği ve Buca’yı çok iyi temsil edeceklerini ifade etti.