Buca Belediyesi can dostları için okullarda
Buca Belediyesi can dostları için okullarda

26.11.2015

 

‘Bu dünya hepimizin’ bilinciyle ilçedeki sokak hayvanlarının tedavi, aşılama, yemek ve kalacak yer ihtiyacını karşılamak için yoğun mesai harcayan Buca Belediyesi, çocuklara hayvan sevgisi kazandırmak için okullarda seminerler düzenledi. 10 okulda düzenlenen seminerlere yaklaşık 1000 öğrenci katıldı. Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı veteriner hekimler tarafından verilen eğitimlerde, evcil hayvan beslemenin sorumluluklarının yanı sıra tüm hayvanların en az insanlar kadar bu dünyada yaşama hakkının olduğu vurgulandı.

 

Sokaklarda yaşayan can dostlarımız olan hayvanlara yönelik hayata geçirdiği örnek projelerle dikkat çeken Buca Belediyesi, çocuklara hayvan sevgisi kazandırmak için ilçedeki 10 okulda seminer düzenledi.

 

Veteriner hekimler tarafından hayvanların bu dünyada en az insanlar kadar yaşam ve barınma hakkının olduğu ve evcil hayvan beslerken dikkat edilmesi gerekenlerin anlatıldığı seminerlere, 1000 öğrenci katıldı. Seminerlerde çocuklara hayvanlardan bulaşılabilecek hastalıklardan korunma yolları da anlatıldı.  

 

Hayvanlara gösterilen sevginin karşılıksız olmadığını, onların bu sevgiyi hissedebildiğini söyleyen hekimler, hayvanlardan bulaşabilecek hastalardan korunma yollarını da çocuklar ile paylaştı.