Buca Kültür Merkezi Öğretmenleri Ağırladı
Buca Kültür Merkezi Öğretmenleri Ağırladı

25.11.2015

 

Her Salı Edebiyat Söyleşisi

 

Kültür ve sanatın kalbi Buca’da atmaya devam ediyor. Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi, her hafta salı günleri farklı konu ve konuklarla Bucalıları kültür ve sanat camiasıyla buluşturacak. Yazar Gündüz Öğüt moderatörlüğünde yapılacak edebiyat söyleşilerinin ilk misafirleri gelecek nesillerin mimarı öğretmenler oldu. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde meslektaşlarını yalnız bırakmayan Buca Milli Eğitim Müdürü Hasan Okur unutamadığı anılarını paylaştı.

 

Buca Belediyesi, yenilenen yüzüyle hayata geçirdiği Kültür ve Sanat Merkezi’nde edebiyat söyleşileri başladı. Kültür ve sanata yön verip, değer katan isimleri Bucalılarla biraraya getirmek amacıyla Salı günleri düzenlenen edebiyat söyleşilerinin ilk misafirleri öğretmenler oldu. Yazar Gündüz Öğüt, 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında öğretmenlerle bir araya geldi. Öğüt, öğretmenler gününün yalnızca Türkiye’de kutlandığını ve öğrenmenliğin çok kutsal bir vazife olduğunu belirtti. Her Salı Edebiyat söyleşileriyle Bucalılarla buluşacak olan Yazar Gündüz Öğüt, “Bu güzel merkezde beni öğretmenlerle buluşturan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’ya çok teşekkür ederim. Bütün öğretmenlerin 24 Kasım öğretmenler gününü kutlarım” dedi.


Köy Enstitüsü’nden emekli öğretmenlerinin de katıldığı söyleşide, Buca İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Okur öğretmenleri yalnız bırakmadı. Konuşmasına öğretmenler gününün kutlayarak başlayan Okur, Öğretmenlik hayatında unutamadığı anılarını öğretmenlerle paylaştı.