Nejat Uygur Buca’da kahkahalarla anıldı
Nejat Uygur Buca’da kahkahalarla anıldı

20.11.2015

 

Türk Tiyatrosu’nun duayen ismi Nejat Uygur,  ölümünün 2’nci yılında Buca Belediyesi’nin düzenlediği gecede anıldı. Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen anma gecesine Nejat Uygur'un kendisi gibi tiyatrocu olan oğulları Behzat ve Süheyl Uygur’da katılarak büyük usta hakkında bilinmeyenleri anlattı. Nejat Uygur’un tiyatro oyunlarında unutulmayan sahnelerinden oluşan video gösterisi ile başlayan gecede, hüzün ve kahkaha bir aradaydı. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, büyük ustayı ölümünün ikinci yılında Buca’da anmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

 

Buca’yı 365 gün sanatla buluşturacak Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi, açılışının ikinci gününde usta tiyatrocu Nejat Uygur’un anma gecesine ev sahipliği yaptı. Buca Belediyesi’nin düzenlediği gecede büyük usta ölümünün ikinci yılında, oğulları Behzat ve Süheyl Uygur’un söyleşisi ile anıldı. Uygur kardeşler, babaları hakkında bilinmeyenleri anlattı, sevenlerinin merak ettiklerini cevapladı. Nejat Uygur’un unutulmaz tiyatro sahnelerinin yer aldığı video gösterisi ile başlayan gecede, hüzün ve kahkaha bir aradaydı.

 

Vasiyet ettiği gibi anıldı

 

Babalarının vasiyet ettiği gibi kahkahalarla anılmasından dolayı mutluluk duyduğunu söyleyen Uygur kardeşler, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’ya teşekkür etti. Behzat Uygur, “Bugün Nejat baba burada bizlerle birlikte olsaydı bu ortamdan, bu güzel kültür merkezini görmekten çok mutlu olurdu. Bu yüzden ben Uygur ailesi ve tüm tiyatrocular adına sayın başkana teşekkür ediyorum” dedi.