BÜYÜK ÖNDER’E TARİHİ ANMA
BÜYÜK ÖNDER’E TARİHİ ANMA

11.11.2015

 

ATATÜRK BUCA’DAN SESLENDİ

 

Buca unutulmayacak bir etkinlikle ölümünün 77. yıldönümünde Büyük Önder Atatük’ü andı. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk aramızdan ayrılışının 77. Yıldönümünde Buca Belediyesi balkonundan halka seslendi. 3D Mapping yöntemi kullanılarak gerçekleştirilen “İzindeyiz Atam” etkinliğinde ilkelerini ve sevgisini yüreğinde yaşatan binlerce İzmirli, Atasını görme ve kendi sesinden dinleme şansına sahip oldu. Atatürk’ün, Milli Mücadeleyi, Kurtuluş Savaşını ve Cumhuriyetin kuruluşunu anlatan “Nutuk” konuşmasının ardından binlerce İzmirli hep bir ağızdan Gençliğin Ata’ya cevabını okudu.

 

Buca Belediyesi, Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 77. yıldönümünde tarihi bir etkinliğe imza attı. Büyük Önder Atatürk 10 Kasım’da Belediye balkonundan halka seslendi. 3 D Mapping tekniğiyle kurulan sistemle Nutuk’tan parçalar okuyan Atatürk’ü karşısında gören binlerce İzmirli duygulu anlar yaşadı.

 

7’den 70’e Atatürk sevgisi yaşayan İzmirlilerin paylaştığı videoların da yayınlandığı görsel etkinliğe CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’da mesajıyla katıldı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, “77 yıldır aynı inanç ve kararlılıkla emanetine sahip çıkıyoruz; İzindeyiz Atam!" mesajını alanı dolduran İzmirlilerle paylaştı.

 

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina  da aynı teknikle yaptığı konuşmada “Geçmişini bilmeyen, geleceğini de göremez. Biz Cumhuriyet çocukları olarak, nereden geldiğimizi biliyoruz. Atatürk ve silah arkadaşlarından aldığımız güç, onur ve inançla, ay yıldızlı bayrak altında geleceğe yürüyoruz. Ve biliyoruz ki, yalnız değiliz. Biz milyonlarız… Biz Cumhuriyet Türkiye’sinin yılmaz neferleriyiz. Atam sen rahat uyu. Açtığın yolda, ışığının rehberliğinde ilerleyişini sürdüren, bu milyonlarca Cumhuriyet çocuğu, genci, yaşlısı var olduğu sürece Cumhuriyetimiz payidar kalacaktır” mesajını verdi.

 

Atatürk’ün halka seslenişinin ardından alanda bulunan binlerce İzmirli hep birlikte “Gençliğin Ata’ya Cevabını“ okudu.