Buca’da 365 Gün Sanat
Buca’da 365 Gün Sanat

31.10.2015

 

Buca, yılın 365 günü yaşayacak kültür ve sanat merkezine kavuşuyor. Buca Belediyesi, tarihi dokusuyla dikkat çeken belediye eski hizmet binasını kültür ve sanatın hizmetine sunacak. Ünlü sanatçıların katılımıyla mini konserler, sergiler ve söyleşilerin yapılması planlanan merkez, Kasım ayında Buca’lı sanatseverlerin hizmetine açılacak.

 

Buca sanatın, sanatçıların ve sanatseverlerin merkezi olacak. Buca Belediyesi, belediyenin eski hizmet binasını Buca Kültür Merkezi olarak Bucalıların kullanımına açıyor. Tarihi dokusuyla dikkat çeken bina, yapılacak düzenlemenin ardından kültür ve sanatın kalbinin atacağı mekan olarak hizmete açılacak.

 

Ünlü sanatçıların katılımıyla edebiyat söyleşileri, mini konserler, öğrenci dinletileri ve değişik sergiler, Buca Kültür Merkezi bünyesinde düzenlenecek etkinlikler arasında yer alıyor. Kütüphanesi ve bahçe alanında oluşturulacak cafe restoran bölümü ile Buca Kültür Merkezi, sanata ve sanatçıya bir bütün olarak hizmet verecek. Kasım ayı içinde hizmete açılması planlanan merkez, yılın 365 günü sanatla iç içe yaşayacak.