Bucalılar Sokak Kütüphanesi’ni çok sevdi
Bucalılar Sokak Kütüphanesi’ni çok sevdi

16.10.2015

 

Buca Belediyesi’nin ilçede kitap okuma oranını arttırmak adına hayata geçirdiği Sokak Kütüphanesi Bucalılar tarafından çok sevildi. Kısa sürede vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören Sokak Kütüphanesi, Bucalıların buluşma ve okuma noktası oldu. Kitapseverler, 7’den 70’e tüm kitlelere hitap eden eserler barındıran kütüphaneye okudukları kitaplarını bağışlayarak geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabiliyor. 

 

‘Okumak bize iyi gelecek’ sloganıyla ilçede yaşayan vatandaşların okuma alışkanlığını arttırmak için çalışan Buca Belediyesi, Çevik Bir Meydanı’nda kurduğu Sokak Kütüphanesi ile Bucalıların boş zamanlarını değerlendirmesine olanak sağlıyor. Vatandaşlar Sokak Kütüphanesi’nden okumak istediği kitabı ücretsiz olarak alabiliyor. Hikaye, roman ve masal kitapları gibi tüm yaş gruplarına hitap eden eserlerin yer aldığı kütüphaneye Bucalılar okuduğu kitaplarını bağışlayabiliyor.

 

BULUŞMA NOKTASI OLDU

 

Arkadaşları ile genelde merkezi yerlerde buluştuklarını ve arkadaşlarını beklerken telefon ile ilgilenmek yerine Sokak Kütüphanesi ile kitap okuma şansı yakaladıklarını söyleyen gençler de uygulamadan memnun olduğunu dile getiriyor. İstedikleri kitaba ulaşabildiklerini ve okudukları kitapları da bağışta bulunduklarını belirten gençler uygulama için Buca Belediyesi’ne de teşekkür ediyor.