2016’da 31 bin metrekare park olacak
2016’da 31 bin metrekare park olacak

15.10.2015

 

Buca’da yeşil atağı

 

Buca’da yeşil atağı 2016 yılında yeni mekanlarla devam edecek. Mahalle ziyaretlerinde muhtar ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda 2016 yılını planlayan Buca Belediyesi, yeni yıl da kente, 31 bin metrekarelik alanda 15 yeni park kazandırmaya hazırlanıyor.

 

Buca’nın yeşil dokusunu arttırmaya ve Bucalılara nefes alacakları alanlar yaratmaya yönelik olarak görev süresinin ilk 18 ayında kente 15 bin metre kareden fazla yeşil alan kazandıran Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, 2016 yılı içinde iddialı bir hedef koydu. Buca Belediyesi, önümüzdeki yıl içinde 31 bin metrekarelik alanda 15 yeni park çalışması yapacak.

 

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’nın yıl içinde yaptığı mahalle gezilerinde vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda belirlenen alanlarda yapılması planlanan 15 park projesi hazırlandı. Kentin, Gaziler, Buca Koop, Yeşilbağlar, Adatepe, Akıncılar, Yenigün, Cumhuriyet, Çamlıkule, İnönü ve Mustafa Kemal mahallerinde belirlenen toplam 31 bin metrekarelik alan park, spor ve gezi alanı olarak düzenlenecek. Futbol, basketbol, ve tenis kortlarının yanı sıra alanı müsait olan bölgelere seyir terasları, engelli oyun grupları ve kaykay pistleri yapılacak.

 

Buca’nın beton yığınları arasında sıkışan kent dokusunu yenilerken, vatandaşların ve bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda şekillendirdiklerini belirten Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Her hafta en az 2 mahallemize ziyarette bulunuyor. Muhtarlarımızla birlikte vatandaşlarımızı dinliyoruz. Ağırlıklı olarak vatandaşlarımızdan park talepleri geliyor. Biz de çalışmalarımıza bu yönde ağırlık verdik. 2016 yılı için çalışma programımıza aldığımız parklarımızın sayısını her geçen yıl bütçemizle orantılı olarak artacak” dedi.