“Yeşil Bir Gelecek bu kalemin ucunda”
“Yeşil Bir Gelecek bu kalemin ucunda”

08.10.2015

 

Bucalı 34 bin çocuğa çevreci kalem hediye

 

Gelecek nesile daha yeşil bir çevre bırakmak ve çocuklarda çevre bilinci oluşturmak amacıyla çalışmalarına devam eden Buca Belediyesi, Bucalı miniklere yeşili ve doğayı sevdirecek bir proje ortaya koydu. ‘Yeşil Bir Gelecek, Kaleminizin Ucunda” projesi kapsamında, ilçede sınırlarında eğitim gören ilkokul düzeyindeki 34 bin öğrenciye içinde çeşitli bitki tohumu bulunan kalem hediye ediliyor.

 

Buca Belediyesi çocuklarda çevre bilinci oluşturmak için yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor. Yaz ayında başlattığı proje ile ilçede 40 okulun bakım ve onarımını yapan Belediye, okulların açılması ile birlikte ilçede ilkokul düzeyinde ki öğrencilere tohum kalem dağıtıyor. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’nın 2015 – 2016 eğitim öğretim yılı açılış töreninde startını verdiği proje kapsamında ilçede ilkokul düzeyindeki 34 bin öğrenciye tohum kalem dağıtılıyor.

 

Çevreci bireyler yetiştirmek için hayata geçirilen proje materyali kalemlerin ucunda tohumlar bulunuyor. Çocuklar, kalemi kullandıktan sonra arkasındaki tohumlu bölümü toprağa ekerek bitkisini yetiştirecek.  Okulları ziyaret ederek kalemleri dağıtan Belediye yetkilileri, yeşil bir doğa yaratmak için kalemleri nasıl kullanacaklarını anlattı. Proje kapsamında ilçede ilkokul düzeyindeki 34 bin çocuğa tohum kalem dağıtılacak.   

 

Çevreci kalemlerden bitki yetiştirmeyi heyecanla bekleyen minikler de Başkan Amcaları Levent Piriştina’ya proje için teşekkür etti.