Sesine ve yeteneğine güvenenler için
Sesine ve yeteneğine güvenenler için

03.10.2015

 

Pop Müzik Korosu kuruluyor

 

Buca Belediyesi bir ilke daha imza atıyor ve kış dönemi kursları çerçevesinde Pop Müzik Korosu ve Orkestrası kuruyor. Pop müziğe gönül vermiş Bucalılar arasından yetenek seçmeleriyle belirlenecek olan koro ve orkestra üyeleri, verilecek eğitimin ardından Belediye etkinliklerinde Bucalılara müzik ziyafeti çekecek. Koroya ve orkestraya katılmak isteyen müzikseverlerin 7 Ekim’e kadar Buca Belediyesi Güzel Sanatlar Merkezi’ne başvurması gerekiyor.

 

Buca Belediyesi, kış dönemindeki hobi ve sanat kurslarına birbirinden renkli branşlar ekledi. Zumbadan, modern ve latin danslarına kadar Bucalılara eğlenerek öğrenme fırsatı sunacak kursların yanında ilk kez bir Pop Müzik Koro ve Orkestrası da oluşturulacak.

 

Koro ve orkestra pop müziğine gönül vermiş ama eğitim alma şansı yakalayamamış Bucalılardan kurulacak. 18 yaş üstü sesine ve enstrümanına güvenen Bucalı müzikseverlerden oluşturulacak koro ve orkestraya katılmak isteyenlerin 7 Ekim’e kadar Buca Belediyesi Güzel Sanatlar Merkezi’ne başvurması gerekiyor. 11 Ekim’de yapılacak elemeler sonunda belirlenecek müzisyenler, Orhun Akınönder tarafından bir yıl süreyle eğitim görecekler.

 

Orkestra için elektro gitar, bas gitar, bateri, klavye, piyana, perküsyon, keman, yan flüt ve klarnet çalan müzisyenler değerlendirmeye alınacak. Koro ve orkestra üyeleri verilen eğitim ve çalışmaların ardından Buca Belediyesi etkinliklerinde sahne alarak sanatlarını sergileme şansına kavuşacak.